جستجو - جی کامنت
plg_search_attachments
جستجو -مجموعه ها
جستجو - تماس ها
جستجو - محتوا
جستجو - خبرخوان ها
جستجو - برچسب ها

وردپرس

 

امروزه با پیشرفت تكنولوژی، بسیاری از افراد اطلاعات مورد نیاز خود را از طریق اینترنت ارسال و دریافت می کنند. برخی از این اطلاعات اهمیت چندانی ندارند مانند آگهی فروش سهام یک شرکت.
و برخی از این اطلاعات محرمانه بوده مانند رمز حساب های بانکی. اگر در هنگام انتقال چنین اطلاعاتی از پروتکل امنیتی استفاده ننمائیم، این احتمال وجود دارد که اطلاعات بدون آگاهی خودمان به سرقت رفته و مورد سوء استفاده قرار گیرند.
اینجاست که بحث امنیت اطلاعات انتقالی و پروتکل های امنیتی مانند SSL مطرح می شود.

جاوا اسکریپت یک زبان اسکریپت نویسی شی گراء و سمت کاربر می باشد که درون کدهای HTML قرار می گیرد و بر روی مرورگر بازدید کننده اجرا می شود. جاوا اسکریپن امکان پویا سازی یا دینامیک شدن صفحات را برای ما فراهم می کند و صفحات وب را از حالت ثابت و ایستا در می آورد.
اگر چه جاوا اسکریپت يک زبان برنامه نويسی است، اما یادگیری آن بسيار ساده است. برخلاف اكثر زبان های برنامه نويسی، برای آموختن این زبان به دانش زيادی نياز نداريد. سادگی و در عین حال توانايی های فوق العاده این زبان آن را به یک ابزار مشهور و پرطرفدار برای برنامه نويسی در صفحات وب تبديل كرده است. در واقع امروزه كمتر صفحه وبی را می یابید كه در آن از جاوا اسكریپت استفاده نشده باشد.

آیا تا کنون نام PrestaShop به گوشتان خورده است؟
پرستاشاپ بهترین و بزرگترین فروشگاه ساز رایگان می باشد. امروزه برای طراحی سایت های ، شخصی ، خبری ، و سایت های نظیر این ها از جوملا استفاده میشود.
ولی برای طراحی سایت های فروشگاهی از پرستاشاپ استفاده می شود.

 

واژه کامپوننت در زبان فارسی به معنی ترکیب دهنده است.کامپوننت یک ابزار مهم ترکیب کننده است. کامپوننت ها ابزارهایی هستند که فعالیت های اصلی یک وب سایت را انجام می دهند. یک کامپوننت می تواند حاوی چندین ماژول و پلاگین باشد که به صورت یک بسته ترکیبی در وب سایت نصب می شوند.

شاید در ذهن بعضی از افراد این سوال به وجود بیاید که پلاگین چیست؟ و چه کمکی به ما می کنند؟ پلاگین ها ابزارهای کوچکی هستند که به کمک برنامه های بزرگتر می آیند. این ابزارها قابلیت های جدیدی را به این برنامه های بزرگتر می دهند. یکی از دلایلی که پلاگین ها به صورت جداگانه نصب می شوند این است که برنامه های کاربردی حجم کمتری داشته باشند و بتوان امکانات بیشتری را به مرور به این برنامه ها اضافه کرد. یکی از وظایف پلاگین واسطه بین مرورگرها و برنامه های کاربردی سایت ها است که هماهنگی بیشتری بین دو طرف ایجاد می کند.

در بیان ساده ما با ماژول قادر به اضافه کردن امکانات و بخش های جدید به سایت خودت هستیم به عنوان مثال قسمت ورود کاربران یک ماژول هست و در حقیقت ماژول ها قطعه کدهای برنامه نویسی شده ای هستند که از طریق آنها امکانات مختلفی در اختیار کاربران سایت قرار می گیرد.

پایگاه داده یا دیتابیس (Data Base) چیست؟
بانک اطلاعاتی یا پایگاه داده یا دیتابیس (data base) به مجموعه ای از اطلاعات با ساختار منظم گفته می شود.
این پایگاه های اطلاعاتی معمولاً در قالبی که برای دستگاه ها و رایانه ها قابل خواندن و قابل دسترسی باشند ذخیره می شوند.