جستجو - جی کامنت
plg_search_attachments
جستجو -مجموعه ها
جستجو - تماس ها
جستجو - محتوا
جستجو - خبرخوان ها
جستجو - برچسب ها

وردپرس

 

تفاوت جوملا با php :
جوملا به دلیل اینکه نرم افزار متن باز (open source) می باشد، یکی از سیستم های مدیریت محتوا محبوب درجهان است که جهت طراحی و مدیریت سایت های ساده و پیچیده استفاده می شود. جوملا نیز با استفاده از php پیاده سازی شده است و در اصل علاوه بر CMS، یک فریم ورک php نیز به حساب می آید. به دلیلی که بیان شد جوملا و php در ارتباط با هم قرار دارند. حال این سوال مطرح است که جهت پیاده سازی یک سایت، بهتر است از جوملا استفاده کرد یا از ابتدا  یک سایت اختصاصی را با php طراحی کنیم؟

طراحی سایت با جوملا یا طراحی سایت با php :
جوملا به دلیل اینکه یک سیستم مدیریت محتوا آماده و رایگان و دارا ی محیط کاربر پسند می باشد، کاربران مبتدی و متوسط بدون نیاز به داشتن دانش برنامه نویسی و با امکانات اولیه به سادگی یک سایت را ایجاد و مدیریت می کنند. همچنین می توانند با استفاده از ماژول ها و کامپوننت ها و قالب های متنوعی که توسط توسعه دهندگان جوملا ایجاد شده و در دسترس است، امکانات سایت را گسترش و کاربردی کنند. جوملا مختص کاربران مبتدی و متوسط نیست بلکه کاربران حرفه ای نیز به دلیل متن باز بودن این نرم افزار، با داشتن دانش برنامه نویسی می توانند تغییراتی در کد افزونه ها وقالب ها ایجاد کنند یا اینکه افزونه و قالب مورد نیاز سایت را پیاده سازی کنند.

سایت های داینامیک (پویا) سایت هایی هستند که نیاز به تغییر مداوم اطلاعات و محتوا داشته و بنا به نیاز و کاربرد سایت، طراحی و توسعه می یابند. در اینگونه سایت ها بعد از طراحی ، بروزرسانی توسط افراد عادی که دسترسی به سیستم مدیریت محتوای سایت را داشته باشند قابل تغییر است. هزینه های طراحی سایت و نگهداری اینگونه وب سایت ها بیشتر از سایت های استاتیک است ولی هزینه های بعدی را در پی نخواهد داشت.

سایت های استاتیک (ثابت) سایت هایی هستند که یکبار طراحی می‌شوند و اطلاعات مورد نیاز در داخل آن ها قرار می‌گیرد. اینگونه وب سایت ها معمولا تنها جهت معرفی کاربرد دارند. عملیات به روز رسانی محتوای سایت به ندرت صورت می پذیرد. اینگونه سایت ها پنل مدیریتی ندارند و برای بروزرسانی مطالب نیاز به یک طراح حرفه‌ای یا نیمه حرفه ای سایت است.

 

به طور کلی وردپرس wordpress یک نرم افزار تحت وب متن باز (open source) می باشد که در دسته ی سیستم های مدیریت محتوا یا همان CMS ها قرار میگیرد.
وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای رایگان و اوپن سورس می باشد. وردپرس با استفاده از زبان پی اچ پی طراحی شده است. کار با وردپرس بسیار ساده است و قالب ها و افزونه های رایگان بسیار زیادی دارد.

رنگ بندی مناسب و ترکیب رنگ یکی از اصول بسیار مهم و کلیدی است که ما باید در طراحی سایت ، لوگو و ... توجه ویژه ای به آن داشته باشیم.
اگر وب سایت شما دارای رنگ بندی خاص و مناسب باشد این یک امتیاز برای سایت شما است که از رقبای خود وب سایتی زیبا تر و متمایز تر داشته باشید. اما انتخاب رنگی مناسب کار دشواری است و متاسفانه در کشور ما ضریب ریسک پذیری بسیار پایین است و افرادی که تازه به بازار کار می آیند از رنگ های قدرتمندترین رقبا بدون اندکی تغییر استفاده می کنند.
چگونه سایت خود را رنگ بندی کنیم؟
در قدم اول شما باید یک رنگ را به عنوان رنگ پایه و اصلی در نظر بگیرید.

انتخاب رنگ بندی مناسب برای وب سایت
70.000تومان

شاید این سوال ذهن شما را مشغول کرده است که بوت استرپ چیست؟
Bootstrap ﻣﺠﻤﻮﻋﻪ ﺍﯼ ﺍﺯ ﺍﺑﺰﺍﺭﻫﺎﯼ ﺭﺍﯾﮕﺎﻥ ﺑﺮﺍﯼ ﺍﯾﺠﺎﺩ ﺻﻔﺤﺎﺕ و ﻭﺏ ﻧﺮﻡ ﺍﻓﺰﺍﺭﻫﺎﯼ ﺗﺤﺖ ﻭﺏ ﺍﺳﺖ.
ﮐﻪ ﺷﺎﻣﻞ ﺩﺳﺘﻮﺭﺍﺕ HTML ، CSS ﻭ ﺗﻮﺍﺑﻊ ﺟﺎﻭﺍ ﺍﺳﮑﺮﯾﭙﺖ ﺟﻬﺖ ﺗﻮﻟﯿﺪ ﻭ ﻧﻤﺎﯾﺶ ﻓﺮﻡ ﻫﺎ، ﺩﮐﻤﻪ ﻫﺎ، ﺗﺐ ﻫﺎ، ﺳﺘﻮﻥ ﻫﺎ ﻭ ﺳﺎﯾﺮ ﺍﻟﻤﺎﻥ ﻫﺎﯼ ﻣﻮﺭﺩ ﻧﯿﺎﺯ ﻃﺮﺍﺣﯽ ﻭﺏ می باشد.
برای طراحی وب سایت های ریسپانسیو از بوت استرپ استفاده می کنند.

آیا می دانید طراحی سایت به صورت ریسپانسیو چیست؟
ریسپانسیو به معنای پاسخ گرا یا واکنشی می باشد.در طراحی سایت واکنش گرا که به Responsive Web Design مشهور است، ساختار لایه‌های سایت به صورت شناور طراحی می‌شود که باعث تنظیم عرض صفحه، سایز متن و ... در ابعاد مختلف می شود که این کار به صورت کاملا خودکار انجام می‌شود. به این معنا که طراحی وب سایت به گونه ای می باشد که در صفحات مختلف و ابزارهای متفاوت سایت به درستی نمایش داده می شود.

سیستم مدیریت محتوا ( content management system) که به اختصار cms نامیده میشود، یک برنامه نرم افزاری می باشد که به مدیر سایت این امکان را می دهد تا محتوای سایت را بدون نیاز به دانش برنامه نویسی و طراحی سایت ، درج ، ویرایش ، انتشار و مدیریت کند.
سایت متکی به cms بسیار سریع و آسان راه اندازی شده و کار با آن بسیار ساده می باشد.